| Er zijn geen producten in de winkelwagen. |
Savannah Serie met ED-glas - Extra-low Dispersion. ED-glas (Extra-low Dispersion) is ontwikkeld door optische ontwerpers en glasspecialisten en wordt toegepast bij de betere verrekijkers. Dit glas biedt een superieure scherpte en kleurcorrectie door chromatische aberratie zo effectief te beperken dat dit niet meer zichtbaar is in de kijker.
De chromatische aberratie is een bepaald soort beeld- en kleurscheiding (dispersie) die optreedt wanneer lichtstralen van verschillende golflengten optisch glas passeren. Dit kan het beste als volgt worden omgeschreven: als de drie kleuren waaruit wit licht bestaat (rood, blauw en groen) een lens passeren, worden ze gescheiden, waardoor de drie stralen mogelijk niet op de juiste plaats weer bij elkaar komen en zo geen scherpe afbeelding meer vormen.
ED-glas voorkomt deze scheiding (dispersie) van licht en levert zo scherpere beelden op. De Barr & Stroud Savannah ED serie maakt gebruik van speciaal ontwikkeld ED glas dat alle voordelen, maar niet de nadelen van glas op basis van calciumfluoride biedt. Op basis van deze vernieuwing ontwikkelde Barr en Stroud een soort ED-glas dat uitermate geschikt is voor verrekijkers. Ze bieden een ongelooflijke briljantie, scherpte en contrast, zelfs onder de moeilijkste omstandigheden. Als je eenmaal door een kijker met ED glas hebt gekeken wil je niets anders meer.
Deze nieuwe kijkers uit de Barr & Stroud Savannah serie worden ook door de professionele gebruikers goed gewaardeerd. Dankzij de phasecoating op het goede BAK-4 optiek en de multi coating op alle overige lensdelen hebben ze een zeercontrastrijke beeldweergave, waarmee u tot in het kleinste detail uw onderwerp kunt bestuderen.
Voor deze Savannah 12x56 is geen afstand te ver. Wat een krachtig beeld komt hier naar binnen! Met deze 12x vergroting, in combinatie met het heldere 56mm objctief gaat de wereld voor je open en ontdek je dingen die je voorheen niet voor mogelijk hebt gehouden. Het optiek is vervaardigd van de beste glassoorten en is ook nog eens voorzien zijn van de meest optimale coatinglagen. Ideaal voor bewaking, jacht of observeren van herten en reeën. Met zijn hoge gewicht en sterke vergroting moet je wel stevig van hand zijn, anders is een statief aan te raden.
De Barr & Stroud kijkers uit de Savannah serie hebben evenals de Sierra serie een stevige, robuuste en met sterk rubber beklede behuizing met daarbinnenin een briljant BAK-4 optiek die voorzien zijn van een Phase coating. Het overige optiek is fully multi coated, waardoor in combinaite met de phasecoating de optische prestaties verbluffend zijn.
Alle modellen zijn met nitrogeengas gevuld en daardoor waterdicht gedurende 3 minuten op een diepte van 1.5 meter, dus tijd genoeg om ze zonder schade te redden als ze per ongeluk in een plasje of poel vallen.
Ze zijn voorzien van een degelijk stukje techniek dat direct merkbaar is als u aan het soepel lopende scherpstelwiel draaid. Voor de nogal barre omstandigheden van ons regenachtige klimaat is hij een perfecte reispartner, die dan ook jaar na jaar optimaal zal presteren. Met de metalen twist-up oogschelpen zijn de kijkers ook goed te gebruiken voor brildagers.
Met een dioptri oogcorrectie op het oculair van +4 tot -4 kunnen ze op bijna alle ogen ingesteld worden. De kijker kan op een oogbreedte ingesteld worden van 56mm tot 75mm.
De kijker heeft in het midden voorin de brug een statiefaansluiting,waardoor hij met behulp van een statiefadapter op elk willekeurig camerastatief geplaatst kan worden.
Kenmerken:
Phasecoating op de BAK-4 dakkant prisma's
Fully multi coating op overige lensdelen
Grote fijn instelknop met antislip bekleding
Waterdicht getest op 1.5meter tot 3 minuten
Met stikstof gevuld
Metalen twist-up oculairen
Lichtgewicht Poly Carbonate behuizing met sterke rubber bekleding
Frontlens bestaat uit 3 delen
Oculairlens bestaat uit 4 delen
Oogafstand oculair tot lens 23mm
Geschikt voor brildragers
Oculair dioptri instelling +4 tot -4
Statiefaansluiting
De Barr en Stroud Savannah Dakkant 12x56 ED wordt geleverd inclusief:
- Tas
- Draagriem
- Lensdoppen
- Regendeksel
| Specificatie Barr en Stroud Savannah Dakkant 12x56 ED |
| Artikelnummer | 45582 |
| Artikelnaam | Barr & Stroud Savana 12x56 |
| Type | Dakkant |
| Vergroting | 12 |
| Objectief lensdiameter | 56 mm |
| Pupiluittrede | 4,7mm |
| Oogafstand | 16mm |
| Gezichtsveld op 1000 m | 96m |
| Kortste scherpstelafstand | 3m |
| Lichtsterkte | 22,1 |
| Schemergetal | 25,9 |
| Diopter compensation | +/- 4 |
| Diopter adjustment side | Rechterkant |
| Interpupillaire distance (mm) | 56-74 |
| Glasmateriaal | BaK-4 |
| ED glas | Ja |
| Coating optiek | Fully multi-coated |
| Focus systeem | Centrale scherpstelling |
| Oculairs voor brildragers | Ja |
| Splash-proof | Ja |
| Waterdicht | Ja |
| Beschermtas | Ja |
| Lenskap | Ja |
| Oculairdop | Ja |
| Gas gevuld | Ja (stikstof) |
| Draagriem | Ja |
| Statiefaansluiting | Ja |
| Body materiaal | Lichtgewicht polycarbonaat |
| Body bekleding | Rubber |
| Afmetingen (lxhxb) | 167x148x66 |
| Gewicht | 1064 gram |
| Product- en veiligheidsinformatie: |
| Fabrikant: | Optical Vision Ltd., Unit 3; Bury Buisness Park, IP30 9UP Bury St. Edmunds / Suffolk, GB, info@optical-vision.de |
| Verantwoordelijke persoon: | Optical Vision Limited, Duracher Straße 11, 87437 Kempten, DE, info@optical-vision.de |
We zullen jou zo snel mogelijk voorzien van een antwoord.
| Neem contact met ons op |
| +31 0641385979 |
| info(at)mafoma.nl |
| Postadres |
| Mafoma |
| Rietgors 11 |
| 2811AS Reeuwijk |