| Er zijn geen producten in de winkelwagen. |
Savannah Serie met ED-glas - Extra-low Dispersion. Het ED-glas (Extra-low Dispersion) is ontwikkeld door optische ontwerpers en glasspecialisten en wordt toegepast bij de betere verrekijkers. Dit glas biedt een superieure scherpte en kleurcorrectie door chromatische aberratie zo effectief te beperken dat dit niet meer zichtbaar is in de kijker.
De chromatische aberratie is een bepaald soort beeld- en kleurscheiding (dispersie) die optreedt wanneer lichtstralen van verschillende golflengten optisch glas passeren. Dit kan het beste als volgt worden omgeschreven: als de drie kleuren waaruit wit licht bestaat (rood, blauw en groen) een lens passeren, worden ze gescheiden, waardoor de drie stralen mogelijk niet op de juiste plaats weer bij elkaar komen en zo geen scherpe afbeelding meer vormen.
ED-glas voorkomt deze scheiding (dispersie) van licht en levert zo scherpere beelden op. De Barr & Stroud Savannah ED serie maakt gebruik van speciaal ontwikkeld ED glas dat alle voordelen, maar niet de nadelen van glas op basis van calciumfluoride biedt.
Op basis van deze vernieuwing ontwikkelde Barr en Stroud een soort ED-glas dat uitermate geschikt is voor verrekijkers. Ze bieden een ongelooflijke briljantie, scherpte en contrast, zelfs onder de moeilijkste omstandigheden. Als je eenmaal door een kijker met ED glas hebt gekeken wil je niets anders meer.
Deze nieuwe kijkers uit de Barr & Stroud Savannah serie worden ook door de professionele gebruikers goed gewaardeerd. Dankzij de phasecoating op het goede BAK-4 optiek en de multi coating op alle overige lensdelen hebben ze een zeercontrastrijke beeldweergave, waarmee u tot in het kleinste detail uw onderwerp kunt bestuderen.
Deze Savannah 10x56 is een waar lichtkanon, zelfs in de diepste schemering of in een heiige wildernis kunt u de onderwerpen nog goed onderscheiden. Ideaal voor bewaking, jacht of observeren van herten en reeen. In combinatie met het hoogwaardige optiek geeft deze 10x vergrotende kijker een zeer opvallendhelder en contrastrijk beeld. Je moet er een keer doorheen gekeken hebben om jezelf te overtuigen.
De Barr & Stroud kijkers uit de Savannah serie hebben evenals de Sierra serie een stevige, robuuste en met sterk rubber beklede behuizing met daarbinnenin een briljant BAK-4 optiek die voorzien zijn van een Phase coating. Het overige optiek is fully multi coated, waardoor in combinaite met de phasecoating de optische prestaties verbluffend zijn.
Alle modellen zijn met nitrogeengas gevuld en daardoor waterdicht gedurende 3 minuten op een diepte van 1.5 meter, dus tijd genoeg om ze zonder schade te redden als ze per ongeluk in een plasje of poel vallen. Ze zijn voorzien van een degelijk stukje techniek dat direct merkbaar is als u aan het soepel lopende scherpstelwiel draaid. Voor de nogal barre omstandigheden van ons regenachtige klimaat is hij een perfecte reispartner, die dan ook jaar na jaar optimaal zal presteren.
Met de metalen twist-up oogschelpen zijn de kijkers ook goed te gebruiken voor brildagers. Met een dioptri oogcorrectie op het oculair van +4 tot -4 kunnen ze op bijna alle ogen ingesteld worden. De kijker kan op een oogbreedte ingesteld worden van 56mm tot 75mm. Ze worden geleverd inclusief: luxe draagtas, luxe draagriem, oogbeschermkappen en regendeksel.
De kijker heeft in het midden voorin de brug een statiefaansluiting,waardoor hij met behulp van een statiefadapter op elk willekeurig camerastatief geplaatst kan worden.
- Phasecoating op de BAK-4 dakkant prisma's
- Fully multi coating op overige lensdelen
- Grote fijn instelknop met antislip bekleding
- Waterdicht getest op 1.5meter tot 3 minuten
- Met stikstof gevuld
- Metalen twist-up oculairen
- Lichtgewicht Poly Carbonate behuizing met sterke rubber bekleding
- Frontlens bestaat uit 3 delen
- Oculairlens bestaat uit 4 delen
- Oogafstand oculair tot lens 23mm
- Geschikt voor brildragers
- Oculair dioptri instelling +4 tot -4
- Statiefaansluiting
Leveringsomvang
- Verrekijker Barr & Stroud Savannah 10x56 ED FMC
- Tas
- Draagriem
- Lensdoppen
- Regendeksel
Specificatie Barr & Stroud Savannah 10x56 FMC |
| Artikelnummer | 45581 |
| Artikelnaam | Barr & Stroud Savannah 10x56 |
| Type | Dakkant |
| Vergroting | 10 |
| Objectief lensdiameter | 56 mm |
| Pupiluittrede | 5,6mm |
| Oogafstand | 18,2mm |
| Gezichtsveld op 1000 m | 105m |
| Kortste scherpstelafstand | 3m |
| Lichtsterkte | 31,4 |
| Schemergetal | 23,7 |
| Diopter compensation | +/- 4 |
| Diopter adjustment side | Rechterkant |
| Interpupillaire distance (mm) | 56-74 |
| Glasmateriaal | BaK-4 |
| ED glas | Ja |
| Coating optiek | Fully multi-coated |
| Focus systeem | Centrale scherpstelling |
| Oculairs voor brildragers | Ja |
| Splash-proof | Ja |
| Waterdicht | Ja |
| Beschermtas | Ja |
| Lenskap | Ja |
| Oculairdop | Ja |
| Gas gevuld | Ja (stikstof) |
| Draagriem | Ja |
| Statiefaansluiting | Ja |
| Body materiaal | Lichtgewicht polycarbonaat |
| Body bekleding | Rubber |
| Afmetingen (lxhxb) | 156x148x66 |
| Totaal gewicht | 1066 gram |
| Product- en veiligheidsinformatie: |
| Fabrikant: | Optical Vision Ltd., Unit 3; Bury Buisness Park, IP30 9UP Bury St. Edmunds / Suffolk, GB, info@optical-vision.de |
| Verantwoordelijke persoon: | Optical Vision Limited, Duracher Straße 11, 87437 Kempten, DE, info@optical-vision.de |
We zullen jou zo snel mogelijk voorzien van een antwoord.
| Neem contact met ons op |
| +31 0641385979 |
| info(at)mafoma.nl |
| Postadres |
| Mafoma |
| Rietgors 11 |
| 2811AS Reeuwijk |